Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2012

ΑΡΓΗΣΕ ΑΛΛΑ ΞΥΠΝΗΣΕ Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ!!!

Μεγάλη νίκη για την ΑΣΑ επί του Οδυσσέα Κορδελιού με 2-0!!! Το πρώτο γκολ για την ομάδα μας ο Αθανασιάδης με τρομερή γυριστή κεφαλιά στο 75' μετά από σέντρα του Μπουντούρη απ' τα αριστερά, ενώ το 2-0 έκανε στο 82' ο Άγγελος Χατζηρίζος με τρομερό βολέ στην κίνηση από θέση μέσα αριστερά.

Πολλές ευκαιρίες για την ομάδα μας στα πρώτα 20' με Μπουντούρη, Αθανασιάδη και Γεωργακόπουλο, ενώ από εκεί και πέρα το Κορδελιό ισορρόπησε το ματς. Στο πρώτο τέταρτο του δευτέρου ημιχρόνου οι "κιτρινόμαυροι" ξέχασαν να βγουν στο γήπεδο κι ευτυχώς οι Θεσσαλονικείς ήταν φλύαροι και είχαν ανούσια κατοχή.

• Τραγικός ο αγωνιστικός χώρος μετά και το χθεσινό(!!!) παιχνίδι του ΑΟΚ, σκαμμένος και με πολλές λακκούβες.
  • Ασφυκτικά γεμάτη η σκεπαστή κερκίδα, με 2000 και πλέον φιλάθλους να τραγουδούν εν χωρώ στο τέλος.
  • Δεν έλειψαν τα συνθήματα κατά του Δημάρχου και όσων ανεκδιήγητων συνέβησαν το Σαββατοκύριακο.
  • Οι φιλοξενούμενοι έμοιαζαν "γυάλινοι" και σπατάλησαν πολλά λεπτά ξαπλωμένοι στο χορτάρι του ΔΑΚ, αλλά ως εκ θαύματος απ' το 75' κι έπειτα έγιναν άτρωτοι... Τι σου κάνει ένα γκολ ρε παιδί μου... Περαστικά!!!