Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2012

ΠΕΤΑΞΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΠΛΟ Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ...

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία σήμερα για την Αναγέννηση να παραμείνει στην κορυφή της Football League 2, καθώς έμεινε στο 1-1 στη Ζάκυνθο απέναντι σε μια ομάδα που είχε παθητικό ρόλο στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα.

Ο Ρόβας άνοιξε το σκορ με σουτ μόλις στο 10' για τους κιτρινόμαυρους" μετά από σέντρα του Μπουντούρη ενώ και στη συνέχεια η ομάδα έχασε αρκετές ευκαιρίες να πετύχει κι άλλο τέρμα, με αποκορύφωμα το δοκάρι του αρχηγού στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου. Κόντρα στη ροή του ματς όμως ο Βυθούλκας ισοφάρισε στο 36' με κεφαλιά, μετά από λάθος στο κέντρο της άμυνας της Αναγέννησης.

Το δέυτερο ημίχρονο ξεκίνησε όπως και το πρώτο με την Αναγέννηση να μπαίνει πολύ δυνατά και να χάνει δύο μεγάλες ευκαιρίες, με τον Γεωργακόπουλο στο 46' και τον Μπουντούρη στο 62'. Απο 'κεί και πέρα ο ρυθμός έπεσε, οι ευκαιρίες δεν ερχόντουσαν κι έτσι χάθηκαν δύο πολύτιμοι βαθμοί από μια Ζάκυνθο που δεν απείλησε ιδιαίτερα.

Η προσοχή πλέον στρέφεται στο εντός έδρας παιχνίδι που ακολουθεί με τον Οικονόμο Τσαριτσάνης, την Κυριακή στο Στάδιο.